Дървото е осветено с 50 000 лампички.
Коледният дух все по-силно се усеща в Ню Йорк, където за 88-и път бяха запалени светлините на елхата пред Рокфелер център.
Дървото е норвежки смърч, високо е 23 метра и е осветено с 50 000 лампички.
По традиция запалването на елхата привлича стотици зрители.

Тази година мерките не позволиха присъствието на публика, но до края на януари хората ще могат да си закупят билет, с който да си осигурят 5-минутна визита на дървото отблизо.
Церемонията беше предавана на живо по телевизията, а музикални звезди отправиха своите коледни поздрави.
Най-запомнящ се беше един необичаен дует - Доли Партън и водещият Джими Фалън, които изпяха обичана коледна песен на Марая Кери.
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?