Късо съединение подпали храма "Св. Богородица" в Сливен. Изгорял е само притворът, т.е. мястото, където се продават свещи и икони. Храмът е непокътнат благодарение на бързата реакция на пожарникарите. Те спасяват и жена, работеща в храма.
Днес започна разчистването на изгорелите части. Щетите тепърва ще се изчисляват. Според пожарната температурата на огъня е достигнала 1000 градуса и това е причината за тоталното опожаряване на притвора.
В края на месеца започват проверки за противопожарните мерки в храмовете и евакуационни изходи. До седмица две се очаква окончателното завършване на ремонта на храма, а тази вечер Сливенския владика Арсений ще проведе служба там.
Вижте повече във включването на Стоян Радев
Болница получи административно наказание заради случая с младежа, който се хвърляше под движещи се коли и след това се самоуби
Съдът постанови условна присъда за учителя, който е имал интимна връзка със своя ученичка
След потопа в "Елените": Проверки по цялото Черноморие показват редица нарушения
Издирваното 15-годишно момиче е открито в добро физическо и психическо здраве
Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени