Днешното решение на Европейската комисия е най-категоричното опровержение на твърдението, че с назначеното от президента Румен Радев служебно правитрество Българи се отдалечава от Европа.
Отпада мониторинговият механизъм на ЕК над България
С тези думи бившият служебен министър на правосъдието Крум Зарков коментирта прекратяването на механизма за сътрудничество и проверка, с който Европейската комисия наблюдаваше съдебните реформи и борбата с корупцията в България и Румъния.
"Оказа се, че точно обратното -именно с усилията на тези правителства България реализира най-големия си успех за 10 години назад. В днешното съобщение на ЕК е отбелязано, че работата е свършена през юни месец 2023 година", каза той.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Илияна Йотова: В свят, който се задъхва от мимолетното и повърхностното, истинската наука се прави тихо, задълбочено и далеч от прожекторите
Парламентът прие на първо четене три законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Промените в Закона за защита на потребителите: По-високи глоби и въвеждане на "справедлива цена"
Илияна Йотова: Честността с аудиторията е златно правило в ораторското майсторство
Очакват се подробности от полицията и прокуратурата след акцията срещу имотната мафия