Обстановката там е много по-опасна в сравнение с преди две седмици, за това съобщи председателят на военната администрация на Николаевска област Виталий Ким.
В областта от началото на войната са били убити над 300 души. Само през изминалото денонощие има три жертви. Ким съобщи, че над 3700 сгради в Николаевска област са пострадали или напълно разрушени от руските удари.
Градът изпитва и недостиг на питейна вода. Засега местната управа успява да организира снабдяване с водоноски. Някои селища на областта са без електричество.
ЕКИП НА БНТ В ГОРЕЩИ ТОЧКИ В УКРАЙНА
БИТКАТА ЗА КИЕВ: ВИЖТЕ СПЕЦИАЛНИТЕ РЕПОРТАЖИ НА БРУНО БЕКМАН
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Петима души, пътували заедно с лекаря, диагностициран с ебола, са поставени под карантина
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела