Две училища са преминали на онлайн обучение в Бяла - СУ "Панайот Волов" и начално училище "Св. Св. Кирил и Методий".
"В четвъртък имахме сигнал от родител за положителен ученик, последваха още два случая до края на деня, това доведе до карантиниране на 3 паралелки. На следващата сутрин още трима ученици, което доведе до карантиниране на още 3. С 6 карантинирани паралелки и с 9 отсъстващи учители обезпечаването на присъствено обучение стана невъзможно", каза в "Денят започва" директорът на СУ "Панайот Волов" Албена Кирова.
По думите ѝ положителни са трима учители и един човек от непедагогическия персонал.
"16 ученици са положителни, няма деца, които да са в тежко състояние. 14 дни ще продължи онлайн обучението", допълни Албена Кирова.
Директорът на начално училище "Св. Св. Кирил и Методий" Александър Жеков добави, че само един учител е положителен, двама ученика и няколко деца, които са карантинирани, тъй като родителите им са положителни.
"От 82 деца, 22 деца отсъстват с грипоподобни симптоми - температура, втрисане, отпадналост. Няма настанени в болница, децата карат по-леко", каза още Александър Жеков.
Вижте повече във видеото.
Гледайте още теми от "Денят започва"
Репортер: Теодор Стамболиев
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк