Очакват ли се задръствания?
От вчера временно е затворен надлезът на столичното околовръстно шосе над бул. "България" и кв. "Бояна".
Причината - безопасността на преминаващите през отсечката.
"Получихме сигнал за повреда на един от стълбовете. Повредено е лагерното устройство, което е изградено от олово. Съоръжението е изградено през 70-те години на миналия век, когато е използвана такава практика", заяви в "Денят започва" Емилиян Георгиев, директор "Изграждане и ремонт на уличната мрежа" в Столична община.
По думите му веднага е извършен оглед, предстои обследване от лицензирани конструктори. Ще се изготви доклад и експертна оценка.
Самото съоръжение е ремонтирано през 2018 година, но не и носещата конструкция.
"Не очакваме да настъпи хаос и да има затруднение в движението, ограничено е с оглед превенция", каза още Емилиян Георгиев.
Не е ясно за колко време ще бъде затворен участъкът.
Вижте още в прякото включване на Алекс Донев.

20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района