В Русе "зелените коридори” временно са затворени поради липса на ваксини за всички желаещи. През почивните дни работи само пункта на регионалната здравна инспекция на ул. "Байкал”. Имунизират се хората, които предварително са се записали. Днес през пункта преминаха 30 души – работници и служители от русенско предприятие.
"Организирано е във фирмата и ни прекарват в РЗИ да се имунизираме", сподели Фахри Хасан.
"Всеки се оплаква от COVID-19, народът е уплашен и щом са казали, че вече има някакъв цяр, по народному, значи нещата могат да се случат по друг начин. Все пак трябва да се вярва в медицината", каза Евшан Мустафа.
Текст: Венета Николова
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата