53-годишна жена загина след като влак помете автомобила й на ЖП прелез в района на Плачковци.
Инцидентът е станал около 19 ч снощи, когато жената навлязла с автомобила си на релсите въпреки червения светофар.
След секунди обаче е пристигнал влак, блъснал е колата и я влачил по релсите над 40 метра. На място са изпратени екипи на полиция, пожарна и бърза помощ, но жената е загинала на място.
Прелезът е обезопасен само със светофар и няма предпазни бариери.
Катастрофата блокира движението на влаковете в района за часове, а пътниците са извозени с автобуси.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите