Българският национален отбор по футбол за жени стартира с разгромно поражение участието си в квалификациите за Световното първенство в Австралия и Нова Зеландия през 2023 година.
В първия си двубой от Група Н "лъвиците" отстъпиха с 0:7 при визитата си на женския национален тим на Германия.
За целия мач в Котбус момичетата на Силвия Радойска не създадоха нито едно голово положение срещу 31 на германките.
На практика, седемте попадения в българската врата бяха най-малкото, с което "лъвиците" се измъкнаха.
За Бундестима точни преди почивката бяха Леа Шулер в 21-ата минута и на два пъти Лина Магул.
През втората част натискът на домакините доведе до нови четири попадения. Катрин Кендрих направи 4:0 в 67-ата минута, преди Леа Шулер да вкара втория си гол в двубоя четири минути по-късно.
Разгрома оформиха Табеа Васмут в 76-ата минута и Линда Далман в 82-ата минута на срещата.
Следващият мач за българките в квалификациите ще бъде на 18 октомври срещу състава на Турция.
Мачът между Иран и Египет на Мондиал 2026 ще премине под знака на Прайд уикенда в Сиатъл
Програма на БНТ за излъчването на мачовете от ФИФА световно първенство по футбол 2026
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста