Женският национален отбор по футбол с кошмарен старт в световните квалификации

21:07, 18.09.2021
Чете се за: 01:27 мин.
женският национален отбор футбол кошмарен старт световните квалификации

Българският национален отбор по футбол за жени стартира с разгромно поражение участието си в квалификациите за Световното първенство в Австралия и Нова Зеландия през 2023 година.

В първия си двубой от Група Н "лъвиците" отстъпиха с 0:7 при визитата си на женския национален тим на Германия.

За целия мач в Котбус момичетата на Силвия Радойска не създадоха нито едно голово положение срещу 31 на германките.

На практика, седемте попадения в българската врата бяха най-малкото, с което "лъвиците" се измъкнаха.

За Бундестима точни преди почивката бяха Леа Шулер в 21-ата минута и на два пъти Лина Магул.

През втората част натискът на домакините доведе до нови четири попадения. Катрин Кендрих направи 4:0 в 67-ата минута, преди Леа Шулер да вкара втория си гол в двубоя четири минути по-късно.

Разгрома оформиха Табеа Васмут в 76-ата минута и Линда Далман в 82-ата минута на срещата.

Следващият мач за българките в квалификациите ще бъде на 18 октомври срещу състава на Турция.