Жирона не успя да победи последния в Ла Лига, но все пак си върна първото място

17:53, 14.01.2024
Чете се за: 01:55 мин.
жирона успя победи последния лига все пак върна първото

Отборът на Жирона допусна грешна стъпка при визитата си на последния в подреждането на Алмерия и завърши наравно 0:0 в двубой от 20-ия на испанското първенство.

При визитата си в Андалусия "бяло-червените" изиграха един от най-слабите си мачове през сезона, като за всичките 90 минути отправиха само един точен удар.

В същото време пък домакините на няколко пъти бяха много близо до това да поведат в резултата, но изгодни ситуации бяха пропилени от Серхио Арибас и Едгар Гонсалес. В заключителните минути на срещата футболистите на Гайска Гаритано имаха и предимството да играят с човек повече след изгонването на Алейш Гарсия, но дори това не им помогна в опитите им да стигнат до успеха.

Равенството все пак бе достатъчно за Жирона, за да се върне отборът на върха в подреждането на Ла Лига с 49 точки, което е с една повече пред втория Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко, тъй като през тази седмица "лос бланкос" са ангажирани с турнира за Суперкупата на Испания.

За Алмерия хиксът е под №6 от началото на сезона, но по-неприятната новина за андалусийци е, че те остават единственият тим в испанското първенство без успех, което логично им отрежда последната 20-а позиция с едва 6 пункта.