Жирона победи Атлетико Мадрид в самия край в мач със седем гола и хеттрик на Алваро Мората

жирона победи атлетико мадрид самия мач седем гола хеттрик алваро мората
08:31, 04.01.2024

Отборът на Жирона отново показа забележителни способности и в късния мач в сряда на Ла Лига се наложи над Атлетико Мадрид с 4:3 в добавеното време.

Жирона поведе в резултата с гол със страхотен удар на капитана си Валери още в самото начало на срещата.

Националът на Испания и голмайстор на Атлетико Алваро Мората показа, че е в чудесна форма и изравни след четвърт част игра. Бразилецът Савио и нидерландецът Дейли Блинд дадоха два гола преднина на каталунците преди почивката на мача.

През втората част Мората вкара два бързи гола, с което изравни отново резултата и оформи своя хеттрик. И за двете попадения той получи асистенции от световния шампион с Аржентина Родриго Де Пол.

В първата минута на добавеното време на двубоя силен шут на Иван Мартин от Жирона направи вратаря на Атлетико Ян Облак безпомощен и домакините продължиха забележителната си серия.

Така Жирона запази втората си позиция, като е с равни точки с лидера Реал Мадрид и двата тима вече имат аванс от 10 точки пред третия Атлетико Мадрид, който може да бъде изпреварен от Барселона тази вечер.

Рома се измъчи срещу Кремонезе, но все пак е на четвъртфинал за Купата на Италия
След мощния трус в Япония: Опашки за храна и вода в засегнатите райони (Снимки)