Жители на варненския квартал "Чайка" излязоха на протест срещу начина на изпълнение на зелена зона. Според хората проектът за въвеждане на зоната е лош, защото на практика намалява местата за паркиране в квартала.
"Инфраструктурата тук е лоша, по пътните платна има дупки, и въпреки това се чертаят линиите за зелена зона", негодуваха част от протестиращите.

Те са категорични, че е необходимо първо да се създадат алтернативи за паркиране, както и подземни и буферни паркинги, и едва след това да се въвежда зона.
Много от демонстрантите пожелаха ремонт на междублоковите пространства, а също и гаранция, че всяко жилище ще бъде подсигурено с паркомясто.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста