Задържаният полицай в ГДБОП е заподозрян в шпионаж в полза на Русия, потвърди главният секретар на МВР Живко Коцев. Възможно е в последствие да има и други задържани по казуса, добави Коцев пред журналисти в Пловдив.
Действията на служителя са наблюдавани в продължение на няколко месеца.
До ареста се стигна след съвместни действия между ДАНС, ГДБОП, Софийска градска прокуратура и Дирекция "Вътрешна сигурност" на МВР.
"За съжаление се касае за служител на МВР, който е наблюдаван. Потвърждавам - касае се за шпионски действия. Ще се въздържа от допълнителни коментари. Най-вероятно след като приключат всички процесуални действия, ще се даде нарочен брифинг в София", заяви Коцев.
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова разпореди проверка по разследването за ВиК - Бургас
Румен Радев с остри критики към прокуратурата: Разследвания за корупция се възпрепятстват
Софийската градска прокуратура за делото ВиК - Бургас: Няма данни за престъпления от лица с имунитет
Повдигнаха обвинение на шофьора, блъснал паркирани автомобили на ул. "Иван Асен II" в София
Министърът на правосъдието поиска наказание за втори нотариус по случая „Баба Алино“
Левски преодоля румънската буря по пътя към третия кръг в Шампионската лига