Жулиен Алфред от о-в Света Лусия е новата кралица в спринта на 100 м

Двукратната олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка пък не успя да се бори за трето злато, тъй като не стартира в полуфиналите.

Жулиен Алфред
23:37, 03.08.2024

Жулиен Алфред от малкия карибски остров Света Лусия е новата кралица в спринта на 100 метра при жените.

23-годишната Алфред спечели олимпийската титла в късия спринт при дамите и донесе не само първо злато, но и първи медал за страната си при осмото ѝ участие на Олимпиада.

Във финала на "Стад дьо Франс" Алфред бе без абсолютно никаква конкуренция и стигна до първото място с време от 10.72 секунди.

Със сребърния медал остана смятаната за фаворитка Ша'Кари Ричардсън. Под проливния дъжд във френската столица американката финишира за 10.87 секунди. На третото място остана още една американка - Мелиса Джеферсън, с време от 10.92 секунди.

Двукратната олимпийска шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс от Ямайка пък не успя да се бори за трето злато, тъй като не стартира в полуфиналите, в които отпадна и друга от големите фаворитки - британката Дина Ашър-Смит.