Златен медал за Теа Лафонд в тройния скок на Игрите в Париж

Тя записа най-добро постижение за сезона с 15.02 метра, подобрявайки с 1 см скока си в Глазгоу на закрито през месец март.

Теа Лафонд троен скок Париж
23:48, 03.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Теа Лафонд от Домениканската република спечели златния медал в тройния скок за жени на старта на олимпийския турнир по лека атлетика в Париж. Тя записа най-добро постижение за сезона с 15.02 метра, подобрявайки с 1 см скока си в Глазгоу на закрито през месец март.

Лафонд, на 30 години, записа шампионския скок във вторите опити, когато бяха разпределени и останалите отличия на турнира. Шаника Рикетс от Ямайка направи най-добро лично постижение за сезона с 14.87 метра за сребърния медал, а Джасмин Муур скочи на 14.67 за бронза.

От турнира в Париж отсъстваше олимпийската шампионка и световна рекордьорка Юлимар Рохас. Венецуелката, която спечели златото в Токио със забележителен скок на 15.67 метра и година по-късно направи рекорда в Белград с 15.74 метра, лекува контузия в левия крак. "Царицата на тройния скок" все пак пътува за Париж, след като местното спортно министерство реши да я направи знаменосец "като символ за силата и отдадеността й към родината".