Зинга Барбоса Фирмино остана пети във финала на троен скок

Това беше и последното българско участие на лекоатлетическия шампионат на Стария континент.

Зинга Барбоса Фирмино
18:34, 21.07.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Зинга Барбоса Фирмино завърши на пето място във финала на троен скок на европейското първенство по лека атлетика в Банска Бистрица, Словакия.

Състезателят на ямболския клуб „Радио 999“ записа 15.08 метра в най-добрия си втори опит. Европейски шампион по категоричен начин стана французинът Емануел Идина, който записа 15.85 метра в последния си опит. Със среброто се поздрави италианецът Франческо Кроти – 15.49 метра.

Това беше и последното българско участие на лекоатлетическия шампионат на Стария континент. Страната ни се поздрави общо с четири медал – златен, сребърен и два бронзови, както и с две пети места.

Радина Величкова стана шампионка в бягането на 100 метра при девойки и бронзова медалистка на скок дължина. Димо Андреев спечели сребро в хвърлянето на чук, докато Християн Касабов завоюва бронз на 110 метра с препятствия при юношите.