В следващия репортаж ще ви срещнем с една 10-годишна писателка. Заглавието на първия ѝ разказ е "Блатната певица". Той вече е публикуван, но в един единствен екземпляр - в книжка, изработена от приятелка на семейството на момичето. Тази първа книжка Боряна подарява на своята учителка. Малката авторка се надява, че много скоро "Блатната певица" ще предизвика интереса на истински издател.
Десетгодишната Боряна черпи вдъхновение за своите разкази от заобикалящата я природа. Затова не е изненадващо, че и главна героиня на първият ѝ разказ е една жаба. Историята проследява перипетиите около един много отговорен концерт.
Боряна Савчева - ученичка: Ако една жаба може да пее, това би било много интересно, защото по принцип жабите не крякат много приятно".
Момичето се забавлява, докато измисля историята, но не отрича, че записването ѝ на бял лист хартия си е трудна работа.
Боряна Савчева - ученичка: "Много ми харесва да пиша и ще се занимавам, да. Но не като основна професия, а за развлечение, за забавление и е приятно".
10-годишното момиче има идея да напише и роман. Според Боряна писането е много полезно за всички деца, защото им помага да развият въображението си.
Доайенът на вестникарството на 90: Любен Генов получи Почетния знак на президента
„От Балкана до Нил“ - хроника на едно приятелство тази вечер от 19.15 ч. по БНТ
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Над 70 литературни продукции на близо 30 страни предвижда 12-ото издание на фестивала "Синелибри"
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"