Въпросът е кой представлява активните българи - тези, които работят и издържат сами семействата си, без да разчитат на помощ от държавата или от общината, и отговорът е - никой не ги представлява, защото техните представители, поради собствени грешки, вероятно, не влязоха в парламента и затова и подадоха оставка. Това заяви в студиото на "Денят започва" Радан Кънев, зам.-председател на ДСБ (в оставка).
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°