208 хиляди лева отпуска Столичната община за храмове в София. Това стана ясно от днешното заседание на Комисията по финанси към Столичния общински съвет.
Средствата са предназначени за ремонт и поддръжка на храма "Свети Архангел Михаил", Арменската апостолическа църква "Света Богородица", манастирът "Света Мария Магдалена", Ротондата "Свети Георги" и Патриаршеската катедрала "Свети Александър Невски". Средставата ще бъдат отпускани спрямо нуждите на всеки един от храмовете.
Ангел Иванов - директор на Дирекция "Култура": "Предвид състоянието и молбата на Българската църква за помощ от страна на Столичната община за изграждане на храмове и поддръжката им."
193 хиляди лева беше първоначално поисканата сума за ремонт на храмовете. По време на заседанието беше решено да бъдат отпуснати още 15 хиляди за ремонт на храма "Свети Николай Мирликлийски".
Ангел Иванов - директор на Дирекция "Култура": "Трябва да споменем и Столичната програма "Култура", от която също се получават средства на база проектен принцип, така че мисля достатъчно средства се отпускат от страна на Столичната община за храмовете."
Финансирането е от резерва на Столичната община и се очаква храмовете да разполагат с него до месец.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?