По повод предстоящия вот на недоверие към правителството на Пламен Орешарски пред журналисти в Плевен Георги Първанов каза, че и двете формации – ГЕРБ и управляващите имат вина за сегашното тежко положение с ЕРП-та и лошото управление на всички енергийни дружества.
Георги Първанов: "Смятам за цинично точно ГЕРБ – политическата партия, която има огромен принос за разбиването на българската енергетикаю, да внася подобен вот. Впрочем, вероятно самият дебат ще носи много негативна емоция и ще се сведе до това да обясняват кой има по-голям принос в разбиването на пакета от енергийни проекти, известен, като "голям шлем”. Пакета от енергийни проекти, който ние с г-н Путин подписахме преди време. Защото, наистина ГЕРБ започна със спирането на "Белене", на ГЕРБ можем да припишем отговорността с основание за силното забавяне на този проект и трябва със съжаление да признаем, че в рамките на това управление правителството пое щафетата и гледа да довърши нещата до края".
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите