27 милиона лв. от резерва на Здравната каса ще бъдат разпределени за извънболничната и за специализираната помощ, както и за увеличаване на пакета за дентална медицина - това стана ясно след среща на Парламентарната група на Обединените патриоти със здравния министър Кирил Ананиев.
Решението идва ден, преди бюджетът на Националната здравноосигурителна каса за следващата година да влезе за второ четене в бюджетната комисия.
Кирил Ананиев - министър на здравеопазването: Това, което ще се предложи утре за приемане, е увеличение за първичната и извънболнична помощ със 7 млн. лв. На специализираната и извънболничната също със 7 млн. лв., с 3 млн. медико-диагностичните дейности и с 10 млн. дейността на стоматолозите. Само че това няма да намери отражение в самата дейност, а където описваме резерва в това число ще бъдат предвидени тези суми. В никакъв случай не бива да намаляваме в момента други дейности ,например болничната помощ или лекарствата.
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро