След като се разбра, че млада майка праща на съд столичен търговски център, защото охранител ѝ направил забележка да не кърми публично.
Деница Панайотова: "И ме помоли да напусна и каза, че това не било приятно да го върша там. Дословно".Предложено ѝ било да се премести в стаята за бебета на същия етаж. Майката отказала.
Деница Панайотова: "Тази стаичка за майки с деца всъщност е обозначена като бебешка тоалетна. Това е стаята за приповиване на деца. Не се предполага, че там където ходим по нужда трябва да се храним".Български хелзинкски комитет е завел иск в съда срещу търговския център за дискриминация и погазване на конституцията. Според Църквата, истината е някъде по средата. В началото на годината, след като кръсти 32 бебета в Сикстинската капела, призова майките да кърмят своите деца. Според отец Ангел Ангелов от храм "Св. София" двете страни да отстъпят по малко.
свещеник Ангел Ангелов, протосингел на Софийската Св. Митрополия: "Майчинството е най-големият дар, който може да получи една жена. Кърменето е част от този дар".Ако не друго, този спор "роди" много бисери в мрежата. Някои на шега дори предложиха: "да бъде издигнат паметник на молската майка кърмилница". Други солидарни с казуса се събират на масово кърмене в същия МОЛ на 30 март. Засега присъствие обещаха над 600 майки.
Левски и ЦСКА подкрепиха идеята на Славия за благотворителен мач в помощ на семействата на жертвите и пострадалите в катастрофата край Ямбол
Тихите герои: 29 нови "Достойни българи" получиха признание за добрите си дела
Климатолог: Живеем в по-топъл свят, а горещите вълни в България ще стават все по-чести
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение