Нов инцидент във ВМЗ Сопот. При проверка на ново оборудване в галваничен цех на завода е пострадал 45 - годишен служител на фирмата изпълнител. От ВМЗ съобщиха, че поради невнимание мъжът се подхлъзнал и след това паднал в една от ваните, която е била пълна с киселина. Мъжът е настанен в болница "Свети Георги" в Пловдив с тежки изгаряния.
Пострадалият е бил изваден по най-бързия начин от служители на завода и му е оказана медицинска помощ.
Инцидентът е станал около 16.00 часа. Мъжът е извършвал проверка на ново технологично оборудване, което влязло в действие от днес и едновременно провеждал обучение на работниците.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°