Повече от 45 килограма опасни отпадъци предадоха русенци за двата дни, в които мобилният пункт беше в града.
Кампанията за предаване на замърсени опаковки от различни видове препарати и бои, лекарства с изтекъл срок на годност, живачни термометри се организира за втори път тази година. От Общината отчитат, че интересът расте и този път повече русенци са предали опасни отпадъци от домакинствата си.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)