Оранжев код за пожароопасност обявиха от Националния институт по метрология и хидрология при БАН. Само през последните три денонощия са потушени 630 пожара, съобщиха от МВР.
Пожарът, който възникна между бургаския квартал Банево и селата Изворище и Миролюбово, е потушен. Огнената стихия изпепели 3000 дка смесена гора и около 1000 дка сухи треви и храсти. Все още в района има дежурна пожарна техника.
Продължават действията по ликвидирането на пожара в сухи треви в землището на софийските села Радуловци и Бърложница.
В гасенето участват 4 противопожарни екипа, а стихията е обхванала площ от около 2000 дка. суха тревна растителност. Локализиран е пожарът в землището на град Ветрен, област Пазарджик. Над 80% от пожарите с в полски и горски територии. Няма загинали и пострадали.
Изкуственият интелект и матурите - вече могат да се анулират идентични работи
Ръководителят "Транспорт" на частния превозвач от катастрофата на "Челопешко шосе" пред БНТ
Драконовски мерки срещу войната по пътищата след катастрофата с 4 жертви: Карта на гонките и масови проверки
Колега на шофьора от автобус 119 пред БНТ: На това място редовно има гонки
Счупен гръбнак отложи делото срещу единия от обвиняемите за катастрофата с автобус на „Челопешко шосе“
Домакинството на "Евровизия": Кой ще бъде градът-домакин на песенния конкурс?