Има три фактора, които са важни за страната като цяло преди предсрочните избори: законност, прозрачност и сигурност на изборите. Това каза в предаването "Още от деня" кметът на Кърджали и заместник-председател на ДПС Хасан Азис.
This is a modal window.
Хасан Азис заяви, че ДПС в Кърджали се готви за предсрочните парламентарни избори и няма никакви претенции към областния управител. След като правителството е решило да смени областния управител, значи има основание за това.
Според зам.-председателят на ДПС има три фактора, които са важни за страната като цяло преди предсрочните избори: законност, прозрачност и сигурност на изборите.
Областният управител има решаващо значение за изпълнението на тези три фактора.
Хасан Азис заяви, че ДПС ясно и категорично запазва своята цялост и единство на партията независимо, че се появяват партии като НПСД и ДОСТ.
За ДПС новите реалности, и вътрешни и геополитически дават възможността и необходимостта от нов прочит на политиката на ДПС, допълни още той.