Пловдивска фирма купува фалиралия девненски завод „Полимери“. Цената на сделката е 15 милиона лева, като 10% от сумата вече е преведена авансово.
Средствата са достатъчни за покриване на всички задължения на фалиралото дружество. Новият собственик ще влезе във владение на 5 юни. Той се занимава със скрап и се очаква на терена от над 1000 декара да направи цех за обработка на метали. Засега като проблем остава опасният трихлоретан, който се съхранява в девненския завод. Договорът по обществената поръчка за транспортирането и обезвреждането на химикала вече е подписан от областния управител на Варна Стоян Пасев. Рециклирането ще се извърши в завод във Франция.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)