Днес е Благовещение, денят в който според християнските вярвания Архангел Гавраил слиза на земята и съобщава благата вест на Дева Мария, че ще роди Божия син. Според народните вярвания именно днес зимата си отива и идва пролетта. Повече за честването вижте във видеото.
Неофит, патриарх български: Празникът на Светото Благовещение е велик богородичен празник. В него се стараем да подражаваме на смирението, гордостта и любовта към Света Богородица, която е в основата на днешния празник.
Негово светейшество оглави празничната света литургия в храма на духовната семинария в София.
Празникът на Благовещението се празнува от всички християни - православни, католици и протестанти.
Катедралният храм „Света Троица" в Русе днес беше изпълнен с хора, дошли да споделят радостта от блага вест за идването на Спасителя и да отдадат почит.
Недялка Тодорова: За мен е празник на семейството, който носи светлина, пролет и нова надежда, и спасение от тази зима.
Сергей Димитров: Това е празникът на смирението, на саможертвата, на най-красивата женственост, която може да съществува Света Богородица - тя е майката на жените, истинската.
Въпреки постите на Благовещение се позволява на трапезата ни да присъства риба.
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Икономисти и синдикати: Потребители и бизнес имат нужда от помощ заради цените на горивата и храните
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
Украйна и светът почитат жертвите на аварията в Чернобил 40 години след трагедията
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората