Съдът наложи най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража на 6 от задържаните служители на ДАИ. На останалите четирима беше наложена мярка парична гаранция от 5000 лева.
Съдът не зачете показанията на един от двамата свидетели, но постанови, че има основание хората с най тежка мярка да извършат ново престъпление.
Старшите инспектори бяха арестувани при операция на ГДБОП. Те са обвинени за участие в организирана група за получаване на подкупи. Съдът изслуша адвокатите на обвиняемите и прокуратурата, и постанови, че не зачита за доказателство показанията на един от двамата свидетели, и не счита, че обвиняемите могат да се укрият. Има обаче реална опасност - те да се върнат на работа и да извършат нови престъления.