Агенцията по заетостта определя за 15-а поредна година Работодателя на годината. Министърът на труда и социалната политика Бисер Петков ще връчи наградите на 12 работодатели от цялата страна.
Отличените компании са разделени в две категории: Работодатели с най-съществен принос на национално ниво и Работодатели, осигурили най-много заетост на безработни лица на регионалния трудов пазар.
По последни данни на НСИ, продължава устойчиво тенденцията на спад при безработицата. През третото тримесечие на годината показателят достига 5%, като на годишна база намалява с 0,8 процентни пункта.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното