Тежка е обстановката и на територията на област Велико Търново. Движението в прохода Хаинбоаз е затворено за всички превозни средства. Рано тази сутрин автобус с 40 румънски туристи е закъсал в преспите на прохода в района на село Вонеща вода.
Туристите, които са пътували в автобуса, не са пострадали. Веднага към тях е бил изпратен екип на БЧК, който им е доставил продукти от първа необходимост.
В началото на прохода откъм Велико Търново и към този момент има преобърнат снегорин, който е в канавка още от тази нощ.
Проф. Любомира Попова, областен управител на Велико Търново: Няма бедстващи хора с изключение на автобуса с румънски туристи, закъсал в района на Хаинбоаз в близост до село Вонеща вода. Но в момента екипите на БЧК и "Пожарна безопасност" са на място и раздават храна и вода.
Над 40 румънски туристи са в момента в автобуса.
Тежка е обстановката по всички пътища на Област Велико Търново. Мобилизирани са всички сили и средства за почистване на пътищата.
Протестът в НАТФИЗ продължава: Студенти и ректор не постигнаха съгласие (СНИМКИ)
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци
Облекчават достъпа на сезонни работници от трети страни до пазара на труда у нас
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева