Областният лидер на ДПС в Кърджали и кмет на Джебел Бахри Юмер обяви, че напуска поста си и прекратява членството си в партията. Като мотив той посочи методите, по които се управлява ДПС и начина, по който е отстранен Лютви Местан.
Според Юмер каузата, с която е било създадено Движението за права и свободи вече, е потъпкана. Юмер отказа да отговори дали ще участва в нов политически проект, оглавяван от Лютви Местан. Решението си той ще обяви след 8-ми януари, когато в Кърджали се провежда среща на основателите на ДПС, сред които е и самият Бахри Юмер.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите