ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

БЧК разкри четири пункта за бедстващи пътници в Северна България

bnt avatar logo от Андрей Кючуков
A+ A-
Чете се за: 00:42 мин.
У нас

Четири пункта за бедстващи пътници отварят врати от днес в Североизточна България. Във всеки един от тях могат да пренощуват по десет души, закъсали с автомобилите си. При нужда Българският червен кръст има готовност да разкрие и още два допълнителни центъра.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Закъсалите пътници по пътя Русе-София могат да се подслонят в пунктовете в Бяла и село Пиргово, а тези, които попаднат в преспите на пътя Русе-Варна могат да пренощуват в центъра в село Бъзън. Във всички пунктове има топли завивки, храна и напитки.

Антоанета Ябанозова - председател на БЧК - Русе: Имаме готовност да открием и такъв резервен тук на място при нас, на улица „Плиска" 2, където могат да бъдат настанени както бедстващи пътници, така и спасителни екипи, които трябва да работят на терен.

А кметството на село Бръшлен е в готовност да приеме в туристическо-информационния център до 40 закъсали пътници по пътя Русе - Силистра.

Димчо Петров - кмет на с. Бръшлен: Имаме и кухня, където можем и дори да ги храним хората. Да се надяваме зимата, да не ни поставя в такива условия, но все пак сме готови.

При обилни снеговалежи и непроходими пътища 20 обучени спасители от Българския червен кръст в Русе ще правят мобилни обходи, за да помагат на бедстващите.

Антоанета Ябанозова - председател на БЧК - Русе: При струпването на тировете, които престоят повече от 24 часа, имаме готовност наши мобилни екипи да проверят нуждите на хората на място.

При необходимост има готовност и за ангажиране на допълнителна медицинска помощ на бедстващи в областта, уточниха от БЧК.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?