Участниците във Фермерския пазар във Варна са амбицирани да заменят напълно пластмасовите тарелки, бутилки и кофички за мляко, след като преди време спряха да използват найлонови торбички.
За
целта са необходими 1000 лева, с чиято
помощ да се направи начална инвестиция
за подмяна на амбалажа. Търговците,
които участват в пазара, се надяват да
набавят сумата като връщат хартия за
вторични суровини. Съставили са и свой
план - да събират 100 кг. хартия на седмица.
Ако всеки клиент на пазара носи със себе
си 1 кг. хартия от вкъщи, имаме реални
шансове да постигнем тази цел, твърдят
от пазара.
Оттам допълниха, че в
дългосрочен план ще им е нужен и
стерилизатор за стъклен амбалаж. Затова
гражданите са призовани до носят колкото
хартия могат по-често.
За един месец търговците са спестили около 2000 найлонови торбички.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите