За първи път български отбор спечели известния турнир за улов на риба-меч „Хемингуей".
Българските участници на турнира, създаден по идея на писателя Ърнест Хеменгуей, дойдоха специално за него от Ню Йорк, Чикаго, Барселона и София.
В надпреварата участваха 23 лодки с екипажи от 13 страни. Турнирът е един от най-популярните в света на риболова и се провежда от 1950 година, когато победител е Ърнест Хемингуей, чието име носи престижното състезание.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС