„Журналисти в училище“ е инициатива, в която ученици от горен курс на обучение от цялата страна могат да поканят журналисти в училище.
Срещите ще дадат възможност на подрастващите да научат повече за журналистическата професия у нас, да зададат своите „неудобни въпроси“ и да разберат как да оценяват похватите и влиянието на медийните послания. Инициативата е част от дейността на фонд „Валя Крушкина“, при фондация „Работилница за граждански инициативи“ и се реализира за четвърта поредна година. Тя има за цел да повиши медийната грамотност на учениците, да стимулира сформирането на гражданска позиция у тях и да представи журналистиката като защитаваща правата и интересите на хората.
Включването в инициативата и канене на журналист в училище се извършва, като се изпрати попълнена форма на електронен адрес: konkurs@wcif-bg.org в срок до 13 март 2017 г.
Училищата, които ще бъдат включени в инициативата, ще бъдат избрани на конкурсен принцип по следните критерии:
В рамките на една седмица след крайния срок за кандидатстване, екип на фондация „Работилница за граждански инициативи“ ще се свърже с одобрените кандидати.
Партньори на инициативата са: БНТ, bTV, Nova TV, Bulgaria on air, BIT, OFFNews и mediapool.
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"