България е готова за изграждане на автомобилен завод. Това заяви премиерът Бойко Борисов, след като тества електромобил с иновативен софтуер, разработен от българин. Борисов обеща, че ще покаже всичко и на американския президент Доналд Тръмп, ако посети България.
Бойко Борисов - министър-председател: Ние сме готови за завод за автомобили, в момента няколко са големите компании, които се колебаят коя да дойде. Аз съм убеден, че всичко това, което правите догодина, вече ще имаме такъв инвеститор. В началото почнахме да шием седалки, табла. В последствие минахте на най-умното нещо, което може да се направи в един автомобил - електрониката и софтуера. Притеснително е, че бяхме най-ниско по заплащане, но затова сме си виновни ние, десетилетия промотирахме България като най-евтината работна ръка. Темповете, с които това се наваксва, са достатъчно добри и усещате средните работни заплати за този бранш.
Иван Демерджиев за Баба Алино: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк