Екипи на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация" да следят на място обстановката по пътищата в страната, е поискал премиерът в оставка Бойко Борисов на заседание на Министерския съвет, съобщава правителствената пресслужба.
"Специално ДАИ искам да присъства навсякъде, да следят тировете, защото тези безобразия трябва да престанат. Московски да се свърже с превозвачите, да ги предупреди изрично и във всички екипи да се вкарат и ДАИ", пише в стенограмата на правителството.
Във връзка с обилния снеговалеж премиерът Борисов е изискал Националния щаб за зимната обстановка и всички институции да бъдат изключително активни, да реагират навреме, както и да не допускат навлизане на автомобили в проблемните участъци. Борисов е поискал от министъра на отбрана в оставка Николай Ненчев армията да бъде в готовност с тежки машини, се посочва в стенограмата на Министерския съвет.
"На място да бъдат областни дирекции, пожарни, пътнопочистваща техника - всичко", заявява премиерът по време на заседанието на МС.
9-годишният Кубрат от Аксаково се състезава с най-добрите в света по кордов авиомоделизъм в Австралия
Проверка на цените на гражданската отговорност след сигнали за необосновано поскъпване
Българският авиационен пазар отчита ръст от 8,1% при международните полети през 2025 г.
Програмата на "Прогресивна България" – икономическо развитие и борба с олигархичния модел
Най-скъпото Световно първенство по футбол: Колосални суми и гневни фенове преди Мондиала