Черно море да стане демилитаризирана зона. Това ще предложа на останалите страни за решение в ЕС, обяви днес пред журналисти премиерът Бойко Борисов. Нека да има патрули, но нека да има и бизнес и туризъм, добави премиерът. Той изтъкна, че това негов приоритет.
По думите на Бойко Борисов българската делегация на срещата на НАТО във Варшава има концепция, приета от правителството и не очаква натиск за промяна в позицията.
Бойко Борисов - министър-председател: Аз цял живот съм бил биткаджия и знам, че хубав бой няма. Винаги е лошо. И затова пък, много по-умни, много по-мъдри, векове преди мен са казали, че по-добре лош мир, отколкото добра война. Аз бих стигнал, дори до крайности в тази посока. Черно море да бъде обявено за демилитаризирана зона. Зона без военни, без подводници, без кораби, защото това е зона, в която очакваме да се добива газ, където всички държави имат туризъм, дава възможност за голям стокообмен. Какво ще ни донесат, ракети, кораби и подводници за благосъстоянието на народите ни? Така че, аз бих взел такава позиция.
Според него, по последни данни няма голям натиск от бежанци на българската граница. Задържани са близо 400 трафиканти на хора. Бойко Борисов изрази надежда, че до края на годината ще има решение за влизането на нашата страна в Шенген, но според него реалността е такава, че страната ни вече е част от Шенген.
Премиерът присъства на отриването на Регионален център за управление на отпадъците край старозагорското село Ракитница.
Рангел Бизюрев отново се изправи пред съда, прокуратурата поиска най-тежката присъда
С джипове, кран, заровена цистерна и бидони: Източиха гориво за 1 млн. лв. от тръбопровод на "Лукойл"
Задържаха мъжа, който удари с бутилка Даниел Наумов по време на пловдивското дерби
Прокуратурата ще поиска постоянен арест за служител на ДФ „Земеделие“, хванат с подкуп
Драгомир Стойнев: Без действия на правителството, животът "Лукойл" ще замре на 21 ноември
Борис Бонев: След кризата с боклука – зимен хаос в София? Столицата има едва 4 снегорина
След като камък уцели предно стъкло на кола - извънредно започват укрепване на пътя София - Самоков