Всяка година на 4 февруари отбелязваме Световния ден за борба с рака - единствената инициатива, която обединява целия свят. Смята се, че всяка година 18 млн. души ще се разболеят от рак. Според директора на Специализираната болница по онкология и бивш здравен министър д-р Стефан Константинов броят на заболелите от рак се увеличава.
д-р Стефан Константинов, директор на СБАЛОЗ: За България има две причини. Първата е, че у нас хората живеят по-дълго и когато старите хора преобладават, ще се вдигне честотата и относителния дял на ракови заболявания. Втората причина е начинът, по който живеем. Онкологичните заболявания не са едно цяло, те са множество видове и подвидове.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°