Близо 10 години след разследването за сградата убиец на ул. ,,Алабин" делото влиза в съда. За смъртта на двете момичета, които загинаха под развалините на срутилата се сграда на 19 септември 2006 г., са обвинени четирима души.
Сред тях e Георги Кирчев, който е управител и собственик на фирма ,,Хрисома" и инженер Петър Петров, който е контролирал ремонта на сградата. По делото се смениха 5-има прокурори, един от тях дори го прекрати. Преди месец обаче обвинителният акт най-после беше внесен в Софийския градски съд. Четиримата обвиняеми ще отговарят за причиняване смърт на повече от един човек поради незнание или немарливо изпълнение на работата. Ако бъдат признати за виновни, може да получат до 15 г. затвор.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите