Депутатите от "БСП лява България" напуснаха пленарната зала в знак на протест срещу отхвърлянето на законопроекти на левицата за подпомагане на деца с увреждания. Това заяви председателят на групата Корнелия Нинова след декларация на ПГ на ГЕРБ. Тя каза, че излизат при майките и децата, които днес се събират на протест в градинката между Народното събрание и СУ "Св. Климент Охридски" и няма да се върнат в залата до края на деня.
След това Нинова обясни пред журналисти, че многократно са говорили с родители на деца с увреждания и са внасяли законопроекти - както за увеличението на средствата за децата с увреждания, така и за отпадане на таксите при дела за попечителство. Всичко, което сме им казали, сме го реализирали под формата на законопроекти и те стоят от една година и никой не ги пипа, добави тя.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Виолета Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа
Владислав Панев: Пътят към държавния фалит е постлан от добри политици, лошите политици изваждат държавата от него
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"