С идеята да продължи името на баща си Деси Цонева ще създаде фондация, която ще подпомага млади журналисти. Тя ще призове политици и близки приятели на Димитър Цонев да финансират фондацията, за да реализира идеята.
Деси Цонева: Баща ми отдаде целия си живот на зрителите и на качествената журналистика, защото много малко журналисти, за съжаление, правят такова нещо, каквото той правеше. Смятам, че неговото име може да продължи да живее единствено по тази начин - правейки фондация и журналистически награди на Димитър Цонев. Наградите ще се дават на млади журналисти и като цяло на журналисти с особен социален принос, а самата фондация ще подпомага кадърни деца да учат в чужбина или ще спонсорира техни проекти. Това, което може би мен в случая ме радва по някакъв начин е, гледайки негови филми, предавания, репортажи... по този начин той отново може да се връща вкъщи, да чуваме гласа му и да го усещаме до нас.
Деси Цонева призова утре на поклонението в 15:30 часа хората да не носят цветя, а да изпратят Димитър Цонев всички заедно с аплауз. Това ще е и финалът на филма, който аз ще направя за баща ми по-нататък, разкри още Деси Цонева.
Дарителската сметка за набирането на средствата за фондация Димитър Цонев: Fibank BG92FINV91501316812367 BIC: FINVBGSF
Протест на гражданската инициатива "Пловдив град за хората" за по-добър градски транспорт
Манол Генов: "Български ВиК холдинг" разработва планове за подмяна на остарелите помпени станции
Симеон Караколев: Ние сме най-добрият пример в ЕС как се руши животновъдството
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей
Какъв шампионски дух! Аржентина избегна детронация и обля в сълзи Англия за финал
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК - Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?