Детската градина “Слънчо”, в която пламна инфекция сред децата, днес отново отвори врати след пълна дезинфекция. Само едно дете обаче беше прието в градината.
Доротея Николова повела дъщеря си към градината, след като видяла по телевизията директорът на Регионалната здравна инспекция във Варна да уверява родителите, че децата, които не са били контактни, след строг филтър ще бъдат приемани в градината без чревни изследвания или бележка от джипито. Въпреки това се наложило да посети личния лекар, тъй като на входа приемали децата само с медицинска бележка.
Доротея Николова: "Приеха го лесно, след като аз отидох при джипито да взема бележка. Имаше още двама или трима родители с деца, които, когато се върнахме с документа от личния лекар, като се върнах от джипито, ми казаха, че просто са се отказали."
Припомняме ви, че вчера 18 деца от детска градина “Слънчо” останаха под лекарско наблюдение, след като близо 30 бяха прегледани със съмнение за хранително натравяне. В инфекциозната клиника за последното денонощие са били прегледани още 8 деца и две от тях са били хоспитализирани. Състоянието на всички вече се подобрява - те са без температура, повръщане и разстройство и до понеделник ще бъдат изписани, уверяват лекарите.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро