Два златни и три сребърни медала за българските гимнастички в Баку

Българските състезателки спечелиха общо пет медала (два златни и три сребърни) от турнира за Световната купа по художествена гимнастика в Баку, съобщи спортният информационен сайт на БНТ sport.bnt.bg. Ансамбълът завоюва две златни отличия на финалите на отделните уреди и сребро в многобоя, а Катрин Тасева и Боряна Калейн взеха сребърни медали на финалите съответно на лента и на бухалки.

от Спорт БНТ
16:14, 29.04.2018
Чете се за: 00:15 мин.
У нас

Калейн е първа в класирането на обръч за Световната купа този сезон, а Тасева спечели ранглистата на лента.

Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова получи оценка от 19.800 точки на финала на съчетанието с пет обръча.

На второ място е Италия с 18.000 точки, а на трето - Азербайджан със 17.600 точки.

Повече новини от света на спорта четете на спортния информационен сайт на БНТ.

Общо пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика в Баку