Варненският районен съд даде ход на дело срещу три джебчийки, които през май миналата година обрали жена в магазин за дрехи. Това са 22-годишната Румяна Христова от град Аксаково, 36-годишната Гина Георгиева от Кнежа и непълнолетно момиче от Игнатиево.
Трите джебчийки действали заедно. По време на кражбата, за която са призовани в съда, две от тях отвличали вниманието на продавачката, докато третата ловко тършувала в чантата на клиентка. Успяла да вземе двата ѝ мобилни телефона и румънски леи на стойност над 600 лева. Престъплението обаче било заснето от видеокамерата в магазина. Наглите крадли скриха лицата си, но не от срам.
Адвокатът на подсъдимите поиска отлагане на делото, за да се даде възможност на джебчийките да върнат откраднатото. Прокуратурата и съдът приеха искането. Следващото съдебно заседание е на 3-ти февруари.
За по-красив град: Герои от приказки украсяват сградите в столичния квартал "Гео Милев"
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Заради забавен ремонт: Жители на бургаския квартал "Сарафово" излязоха на протест
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра