Европейската комисия наложи днес на Гугъл глоба от 1,49 милиарда евро за злоупотреби при онлайн рекламирането. Това е третата глоба, която Брюксел налага на интернет гиганта. През 2017 той беше глобен с над два милиарда евро, а миналата година получи глоба от над четири милиарда евро.
Комисарят по конкуренцията Маргрете Вестагер обясни, че Гугъл злоупотребява с пазарното си превъзходство, като налага ограничения в договорите за реклама с други сайтове. Гугъл държи 90 на сто от рекламния пазар при търсачките и 75 на сто от пазара на търсачките, вградени в сайтовете. Сред най-засегнатите от политиката на компанията са Майкрософт и Яху.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив