За първи път в България ще станел свидетели на Европейско първенство по таекуондо. Страната ни има щастието да бъде домакин на този голям форум. Отзивите за момента са добри. Зала "София" тази сутрин беше пълна. От рекордните 41 страни в България пристигнаха 439 таекуондисти, за да участват в първенството по Таекуондо до 21 години. Повече за организацията разказаха вицепрезицентът на Европейския таекуондо съюз Фред Баухауд и Слави Бинев, президентът на Българската федерация.
23 българи на възраст до 21 години ще представят страната ни.
На трите игрални полета в столичната зала "София" ще излязат повече от 450 таекуондисти от 41 страни.
За откриването на шампионата у нас ще пристигне и президентът на международната федерация Чо Чун Уон.
Входът за четирите състезателни дни (от 6 до 9 април) е свободен, а паралелно с първенството на Стария континент в София ще се проведе и ежегодното събрание на Европейския таекуондо съюз.
Тази вечер ще бъде официалното откриване от 16:30 часа. Очаквайте и специална изненада от ансамбъла по художествена гимнастика.
Роботът Робърт танцува на Bangaranga и прогнозира какъв ще бъде финалът на "Евровизия 2026"
Преди премиерата на филма за Мистер Сенко: Изложба проследява кариерата на легендарния илюзионист
Звездите на Нидерландския балет Анна Циганкова и Гиорги Поцхишвили с първи гастрол у нас
Промените в Закона за защита на потребителите: По-високи глоби и въвеждане на "справедлива цена"