От днес кредиторите на фалиралата Корпоративна търговска банка, които са включени в първата частична сметка на приети вземания могат да получат парите си в някой от клоновете на Булбанк. Вложителите в обявената в несъстоятелност банка може да проверят имената си и сумите за получаване в списъка, оповестен в досието на банката в Търговския регистър.
Най-голяма част от събраните до момента 570 милиона лева ще получи Фонда за гарантиране на влоговете в банките - 409 милиона.
От юридическите лица най-висока сума ще си върнат "Сосиете Женерал", Париж и "Топлофикация-София", в чиито сметки ще постъпят по около 10 милиона лева. 6,7 милиона лева ще отидат в газовия оператор "Булгартрансгаз".
Основният обвиняем за източването на банката Цветан Василев ще получи малко над 20 000 лева като физическо лице.
Вложителите в банката ще трябва да изчакат синдиците да съберат още пари, за да си възстановят в пълен размер средствата, които са държали в КТБ.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра