Временно се преустановява разделното събиране на растителни отпадъци в пловдивските квартали „Коматево“ и „Прослав“. Инициативата ще бъде възобновена в началото на март.
От Общината напомнят на всички, които се отопляват с твърдо гориво, че е забранено изхвърлянето на сгурия в контейнерите за битови отпадъци и в тези за разделно събиране поради опасност от запалване. В тази връзка от Дирекция „Екология и управление на отпадъците” призовават гражданите да сигнализират при забелязани от тях нарушения на дежурните в Общинския инспекторат или на телефон 112.
На нарушителите ще бъдат налагани санкции съгласно Наредбата за управление на отпадъците на територията на община Пловдив.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу